VW nori investuoti 44 milijardus eurų į ateities techniką

Didžiausias automobilių gamintojas Vokietijoje Volkswagen pradeda koncerno modernizavimą ir ketina per ateinančius penkis metus iš viso investuoti 44 mlrd. eurų į elektromobilių, autonominio važiavimo, mobilumo paslaugų ir skaitmenizavimo sritis. Tai yra trečdalis visų planuojamų išlaidų 2019-2023 m., pranešama po stebėtojų tarybos posėdžio vykusio lapkričio viduryje.

  • ©Shutterstock

Įmonė planuoja statyti naują gamyklą Rytų Europoje bei investuoti į jau esančias gamyklas Vokietijoje. Elektromobilių gamybai turėtų būti pritaikytos gamyklos Zwickau, Emdene ir Hanoveryje.

Mes skubame diegti ateities technologijas ir atnaujinti gamyklas, - sako VW koncerno vadovas Herbert Diess. Išmetamųjų dujų skandalas ir dyzelinių variklių krizė padės VW investicijas paversti nauju proveržiu. Vien tik išmetamųjų dujų skandalo nuraminimas iki šiol kainavo koncernui 27 milijardus eurų. Tačiau vidaus degimo variklių pokytis į elektromobilius pelno kol kas nedidina.

Jau 2019 m. pabaigoje Zwickau bus pradėti gaminti elektromobiliai. Emdene bus gaminami maži automobiliai ir limuzinai, tuo tarpu Hanoveryje – ID Buzz automobiliai. 2021 m. nuo konvejerių turėtų nuriedėti pirmieji elektromobiliai.

Iki 2025 m. elektromobiliai sudarys penktadalį Europoje pagamintų automobilių. Elektromobilių modelių skaičius taip pat didės ir planuojama, kad jų bus virš 50-ies. Apie automobilių akumuliatorių gamybą Europoje VW kol kas neinformuoja. Elektromobilių gamyba bus plečiama ir svarbiausioje užsienio rinkoje – Kinijoje. 2019 metai planuojama investuoti daugiau nei 4 mlrd. eurų į elektromobilių gamybą ir skaitmenizavimą.

Back