Seminārā sniegs praktiskus padomus eksporta uz Vāciju uzlabošanai

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) 15.maijā rīkos semināru Latvijas uzņēmējiem un ar starptautiskiem darījumiem saistītiem dažādu institūciju pārstāvjiem par to, kā uzsākt vai uzlabot savas produkcijas eksportu uz Vāciju, kā arī izvēlēties kompetentu tirdzniecības aģentu.

„Vācija ir viens no pievilcīgākajiem eksporta tirgiem un investīciju mērķiem Latvijas uzņēmēju vidū. Tomēr darījumos ar Vāciju ir nianses, kuru nezināšana var kavēt iecerētos mērķus. Daudzi uzņēmēji nav pietiekami sagatavoti sarunām ar vācu partneriem, līdz ar to tās nedod vēlamo rezultātu. Ja uzņēmējs nav sagatavojies sarunai, nesniedz atbildes uz svarīgiem jautājumiem vai nespēj pārliecināt, tad viņa izredzes vienā no konkurētspējīgākajiem tirgiem ir niecīgas,“ norāda viens no semināra pasniedzējiem, advokātu biroja „bnt attorneys in CEE“ partneris Latvijā Henings Jensens.

Seminārs paredzēts uzņēmējiem un uzņēmumiem, kas ieinteresēti savus produktus vai pakalpojumus pārdot Vācijas tirgū, vienlaikus tas sniegs palīdzīgu roku arī tiem esošajiem vai topošajiem eksportētājiem, kuriem pietrūkst laika sadarbības partnera meklēšanai vai nav vāciski runājošu pārdošanas speciālistu. Seminārā gūtās zināšanas būs noderīgas arī dažādu starptautisku institūciju pārstāvjiem, kuri darbojas kā konsultanti un multiplikatori.

AHK rīkotajā seminārā varēs iegūt zināšanas, kā veiksmīgi veidot sarunas ar potenciālajiem vai esošajiem vācu partneriem, kādi tiesiskie un kultūrspecifiskie aspekti jāņem vērā saskarsmē ar vācu darījumu partneriem, kā prezentēt sevi un savu uzņēmumu, sākot ar personīgo izskatu prezentācijas laikā un beidzot ar pareizu dokumentu/prezentācijas sagatavošanu un noformēšanu, tiks izskaidroti veidi, kā atrast tālākpārdevēju, viņa loma pārdošanas procesā. Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar praktiskiem piemēriem un datiem par uzņēmumiem no Baltijas valstīm, kas darbojas Vācijā, kā piem., SIA “Sit-Right Latvija” un advokātu birojs “bnt attorneys in CEE”.

Ar 82 miljoniem iedzīvotāju un augsto dzīves līmeni Vācija sniedz daudzveidīgas eksporta iespējas arī Latvijas uzņēmējiem.

„Latvijas un Vācijas attiecībām raksturīga aktīva divpusējo vizīšu apmaiņa, dinamiskas ekonomiskās attiecības, regulāri starpparlamentārie kontakti, tieša sadarbība ar federālajām zemēm, kā arī plaša sadarbība dažādu institūciju starpā“ atzīst Latvijas Ārlietu ministrija.

Semināra darba valodas būs angļu un latviešu.

Reģistrēšanās semināram līdz 12. maijam. Plašāka informācija AHK mājaslapā: www.ahk-balt.org/lv/pasakumi/event-details-lv/eksports-uz-vaciju-un-tirdzniecibas-parstavja-meklesana/  

Back